Nakts cīņa: kā organisms atvaira saaukstēšanos un gripu

Organisms ir apbrīnojams mehānisms – tas dabiski cīnās pret vīrusiem, kas izraisa saaukstēšanos un saslimšanu ar gripu. Uzziniet, kā un kas jādara, lai organismam šajā cīņā palīdzētu.
Nakts cīņa: kā organisms atvaira saaukstēšanos un gripu

Saaukstēšanās un gripa ir divas no visvairāk izplatītajām cilvēku slimībām: pieaugušie saaukstējas vidēji divas trīs reizes gadā1,2, bet bērni var saaukstēties divas līdz deviņas reizes gadā.3,4 Par laimi, cilvēka organismam ir dabiski paņēmieni, kā cīnīties ar saaukstēšanos un gripu izraisošajiem vīrusiem, lai atveseļotos.

Pārbaudījums imūnsistēmai

Saaukstēšanās ir augšējo elpceļu infekcijas slimība, ko izraisījis kāds no aptuveni 200 vīrusiem.1,5 Arī gripa ir augšējo elpceļu slimība, ko izraisījis viens no vairākiem specifiskajiem gripas vīrusiem.6 Tā kā slimības avoti ir dažādi, nav jābrīnās, ka mums joprojām nav zāļu saaukstēšanās vai gripas izārstēšanai. Šajā cīņā palīdz imūnsistēma.

Kā imūnsistēma rīkojas

Imūnsistēma uzrauga, atpazīst un pat atceras vīrusu: kad vīruss uzbrūk veselām šūnām, tās dara visu nepieciešamo, lai to iznīcinātu. Imūnsistēma atbrīvo vielas, kas aktivē vīrusu apkarojošās šūnas, un nosūta tās sagraut ienaidnieku.7

Kā organisms cīnās pret vīrusiem, kas izraisa saaukstēšanos un gripu

Kamēr imūnsistēma smagi strādā, lai neitralizētu uzbrūkošos vīrusus, pārējais organisms uz infekciju reaģē citādi. Daudzi saaukstēšanās un gripas simptomi attīstās, imūnsistēmai cenšoties cīnīties ar infekciju.5 Piemēram, organisma šūnu izdalītās vielas var paaugstināt temperatūru, tāpēc sākas drudzis.8

Izprast simptomus

Saaukstēšanās un gripas simptomi nav tikai neērtības, kas piespiež jūs visu dienu pavadīt dīvānā. Patiesībā tie parāda to, kā imūnsistēma atvaira infekciju.

Atrast palīdzību

Saaukstēšanās vai gripas simptomu gadījumā lietojiet Wick produktus, lai, atvieglojot specifisko simptomu izpausmes, justos labāk. Ārsts vai farmaceits var palīdzēt, lai atrastu jums piemērotākos medikamentus. Noteikti izlasiet marķējumu un sekojiet ieteikumiem medikamenta lietošanas instrukcijā.

Pozitīva attieksme

Smaidiet pat tad, ja īsti negribas. Zinātnieki atklājuši saistību starp pozitīvu, enerģisku attieksmi un vieglākām slimības simptomu izpausmēm.1


1 Turner, R.B. The common cold. In: Mandell, G.L., Bennett, J.E., Dolin, R., eds. Principles and Practice of Infectious Diseases. 7th ed. Philadelphia, PA: Elsevier Churchill Livingstone; 2009: Chap 53.

2 National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Institutes of Health (NIAID). Common Cold. Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/commoncold Accessed October 2015.

3 Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Publication “Rhinitis vs Sinusitis in Children” 2009. Available at: http://www.cdc.gov/getsmart/community/materials-references/print-materials/hcp/child-rhin-vs-sinus.html Accessed October 2015.

4 National Institutes of Health (NIH). Common Cold. Available at: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000678.htm Accessed October 2015.

5 Eccles, R. Understanding the symptoms of the common cold and influenza. Lancet Infect Dis. 2005 Nov; 5(11):718-725. Available at: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16253889

6 National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Institutes of Health (NIAID). Flu (Influeza). Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/Flu/understandingFlu/Pages/overview.aspx Accessed October 2015.

7 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding the Immune System: How It Works. NIH Publication No. 07-5423. September 2007:1, 25. Available at: http://www.immunomix.com/pdf/1.%20Immune%20system%20overview-%20understanding%20the%20immune%20system.pdf Accessed October 2015.

8 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding Microbes in Sickness and in Health. NIH Publication No. 09-4914. September 2009. Available at: http://www.niaid.nih.gov/topics/microbes/Documents/microbesbook.pdf Accessed October 2015.

9 Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Publication “Common Cold and Runny Nose.” Available at: http://www.cdc.gov/getsmart/community/for-patients/common-illnesses/colds.html Accessed October 2015.

{Wick} TriFlunex

Wick TriFlunex

{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

{Wick} Sinex

Wick Sinex

{Wick} Sinomist

Wick Sinomist

{Wick} ExPexin

Wick ExPexin
Aicinām, konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI Bezrecepšu zāles