Pirmā atbildes reakcija: kā imūnsistēma jūs aizsargā

Cīņa ar saaukstēšanās vīrusiem prasa laiku, bet imūnsistēma visu kontrolē. Veltiet mirkli tam, lai saprastu, kā imūnsistēma cīnās ar saaukstēšanās vīrusu un kāpēc saaukstēšanās sezonā ir svarīgi uzturēt stipru imūnsistēmu.
Pirmā atbildes reakcija: kā imūnsistēma jūs aizsargā

Imūnsistēmas iesaiste
Cilvēka imūnsistēma ir ārkārtīgi sarežģīta, un zinātnieki to vēl nav izpratuši pilnībā. Imūnsistēmas galvenā funkcija ir aizsargāt organismu no ārējiem patogēniem, piemēram, vīrusiem, baktērijām un mikroorganismi, kas var uzbrukt organismam, izraisot infekcijas un slimības. Nacionālā Veselības institūta (National Institutes of Health) informācija vēsta, ka imūnsistēmas darbs ir nepieļaut kaitīgu organismu iekļūšanu cilvēka organismā, bet gadījumā, kad tie iekļuvuši, – atrast tos un iznīcināt.1

Saaukstēšanās gaita
Saaukstēšanās sākas brīdī, kad augšējie elpceļi inficējas ar vīrusu. Infekcija gandrīz vienmēr norisinās vienādi, tomēr var atšķirties saaukstēšanās smaguma pakāpe. Lūk, vairāki fakti par saaukstēšanās norisi.


Ja saaukstēšanās gadījumā elpošana kļūst apgrūtināta vai simptomu izpausmes pasliktinās vai ja pēc septiņām līdz desmit dienām nav novērojami uzlabojumi, sazinieties ar ārstu.2
 


1 U.S. Department of Health and Human Services. National Institutes of Health. National Institute of Allergy and Infectious Diseases. NIAID Science Education. Understanding the Immune System: How It Works. NIH Publication No. 07-5423. September 2007:1, 25. Available at: http://www.immunomix.com/pdf/1.%20Immune%20system%20overview-%20understanding%20the%20immune%20system.pdf Accessed October 2015.

2 National Institutes of Health (NIH). Common Cold. Available at: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/000678.htm.  Accessed October 2015..

3 Eccles, R. Understanding the symptoms of the common cold and influenza. Lancet Infect Dis. 2005 Nov;5(11):718-725. Available at: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16253889.

4 Heikkinen, T., Järvinen, A. The common cold, The Lancet. 361:51-58.16. 4 Jan 2003.

5 Turner, R.B. The common cold. In: Mandell, G.L., Bennett, J.E., Dolin, R., eds. Principles and Practice of Infectious Diseases. 7th ed. Philadelphia PA: Elsevier Churchill Livingstone; 2009: Chap 53. 

{Wick} TriFlunex

Wick TriFlunex

{Wick} Dioppex

Wick Dioppex

{Wick} Sinex

Wick Sinex

{Wick} Sinomist

Wick Sinomist

{Wick} ExPexin

Wick ExPexin
Aicinām, konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju vai atbilstošu informāciju uz iepakojuma. ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI Bezrecepšu zāles